cat-breeds-rag-doll-cats-pictures-white-fluffy-cats-with-blue-eyes
آوردن گربه نر یا ماده؟!
تیر ۴, ۱۳۹۵
cat-in-litter-box
چرا بعضی از گربه ها در خارج از ظرف توالت خود دستشویی میکنند؟
تیر ۱۹, ۱۳۹۵
نمایش همه
funny-cute-cats-wallpapers-18-cool-hd-wallpaper

همه ی ما میدانیم اگر خواب هم میتوانست در ورزش های بازی های المپیک جایی داشته باشد گربه ها همیشه مدال طلا را در این رشته تصاحب میکردند.

اما برای گربه ها خواب بین ۱۵ تا ۱۸ ساعت در شبانه روز کاملا عادی و نرمال است و در مقایسه با یک انسان برای رشد و ترمیم بدن کوچک و ظریفشان به این مقدرا خواب نیاز دارند.

از لحاظ رفتار شناسی هم چون گربه ها شکارچیانی شب گرد محسوب میشوند و بیشتر طول شب را در طبیعت به جستجو و شکار در دل تاریکی شب میپردازند پس کاملا منطقی است که برای ذخیره انرژی روزها تا میتوانند استراحت کنند و انرپزی خود را برای کنجکاوی و شکار در شب نگه دارند.

پس اگر در رفتارشان حتی در منزل توجه کنید متوجه میشوید که چرا قبل از طلوع خورشید و پس از غروب آفتاب به یکباره  فعال و پرانرژی شده و به جست وخیز میپردازند.

e

آیا گربه ها در حین خواب خر خر میکنند؟

ممکن است برای اولین بار از خرخر کردن گربه تان در کنارتان کاملا شگفت زده شده باشید ولی باید بدانید که این یک مکانیزم کاملا طبیعی در گربه هایی است که کاملا ریلکس هستند و در کنار شما احساس ارامش و امنیت میکنند.

به این مکانیزم” اسنورینگ” میگویند و به دلیل شل شدن و انسداد ناقص کام نرم در انتهای حلق گربه است که این حالت در گربه هایی با صورت فلت  و بینی کوچک مثل پرشین ها بیشتر رخ میدهد و کاملا طبیعی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *